Shopping Cart

Covid-19 Virüs testi nasıl yapılıyor?

Yakın zamanda hayatımıza giren Covid-19 virüs tüm hayatımızı etkileyen bir hastalık haline gelmiştir. Tüm dünyadaki insanlar da hayatımızı bu derece etkileyen Covid-19 virüs hakkında birçok şey merak etmektedir. Merak edilenler arasında; Covid-19 virüsü nedir ve belirtileri nedir, Covid-19 testleri nasıl yapılıyor ve nelerdir, Covid-19 testi yapan hastaneler hangileridir, Covid-19 virüs tedavisi nasıl yapılır, Covid-19 virüsten korunmak için neler yapılabilir soruları başta gelir.

Devamını Oku

Enfekte kişiler virüsü ne zaman bulaştırır?

Semptomlu veya semptomsuz, enfekte kişiler bulaşıcı olabilir ve virüs onlardan diğer insanlara yayılabilir.

Enfekte kişiler virüsü ne zaman bulaştırır?

Laboratuar verileri, enfekte olmuş kişilerin en çok semptom geliştirmeden hemen önce (yani semptom geliştirmeden 2 gün önce) ve hastalıklarının erken evrelerinde bulaşıcı olduklarını göstermektedir. Şiddetli hastalık geliştiren kişiler daha uzun süre bulaşıcı olabilir.

Hiçbir zaman semptom geliştirmeyen bir kişi virüsü başkalarına bulaştırabilirken, bunun ne sıklıkla meydana geldiği hala belirsizdir ve bu alanda daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.

Bu durumun önüne geçmek için Foaming Test Kiti‘ni kullanabilirsiniz. Foaming Test Kiti 15 saniyede sonuç verir ve virüsün vücudunuzda olup olmadığını hassas ve acısız bir şekilde gösterir.

PCR Testi Nedir?

PCR (Polymerase Chain Reaction) Polimeraz zincirleme tepkimesi, DNA içerisinde yer alan, dizisi bilinen iki segment arasındaki özgün bir bölgeyi enzimatik olarak çoğaltmak için uygulanan tepkimelere verilen ortak bir isimdir.

Devamını Oku

FOAMING TEST Covid-19 Tarama Test Kiti Nasıl Kullanılır?

Foaming Test Nedir?

Covid-19 Tarama Test Kiti Nasıl Kullanılır?

COVID-19 başta olmak üzere, idrarda normalde olmaması gereken maddelerin atılımı ile seyreden hastalıkların ön tanı ve klinik takibinde kullanılan, idrarın köpürmesi ile gerçekleşen ve bu nedenle “köpük testi” olarak tanımlanan özel bir idrar testidir.

Foaming Test ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Foaming Test ile ilgili sıkça sorulan soruları yanıtlıyoruz. Foaming Test Nedir? Nasıl Kullanılır? Nerede Kullanılır? Avantajları Nelerdir? – Covid-19 Tarama Test Kiti ile ilgili kafalarda soru işareti bırakan sıkça sorulan soruları yanıtlıyoruz.

Devamını Oku