Covid-19 Foaming Test Kit

199,00 KDV Dahil

Covid-19 Foaming Test Kit ile 15 saniye gibi kısa bir sürede idrar numunesiyle #Covid-19 yükü belirlenir, Covid-19 şüphesi giderilerek olumsuz vakaların tedavileri hızlı başlatılabilir ve hızla iyileşmeleri sağlanır. Böylece toplum arasında bulaş risklerini azaltmaya yardımcı olur.

Covid-19 Foaming Test Kit idrar ile yapılır, 15 saniye gibi kısa bir sürede vücuttaki #Covid-19 virüs yükü belirlenir, virüs şüphesi 15 saniye içerisinde giderilir ve toplum sağlığı risklerini azaltmaya yardımcı olur. Böylece virüs yükü tespit edilen kişilerin tedavileri hızlı başlatılabilir ve hızlı iyileşmeleri sağlanır.

Covid-19 Foaming Test Kit ile Neye Bakılır?

Virüsler; kendilerine ait genetik yapılar, protein yapılar ve bu protein yapıların alt dizilimleri olan amino asit yapılar içeren, sadece mikroskop ile görülebilen enfeksiyon etkenleridir. Covid-19 hastalığına sebep olan virüs (Sars Cov-2) de kendine ait bir genetik yapısı, protein ve amino asit yapıları olan bir RNA virüsüdür.

Sars Cov-2 vücuda girer girmez hızla çoğalır. Bu esnada henüz klinik semptomlar, akciğer bulguları oluşmadan, vücutta metabolik ve kimyasal bazı değişiklikler oluşturmaya başlar. Bu değişikliklerin bir kısmı kan, idrar vb. testler ile takip edilebilir.

Vücuttaki virüs yükü arttıkça virüse ait yapılar, virüse ait yapılara ait metabolitler ve virüsün dolaylı olarak sebep olduğu sorunlara bağlı olarak oluşan bazı maddeler idrar ile de atılmaya başlar. Atılım hızı virüsün enfeksiyon yeteneği, bireye bulaşan virüsün sayısı, kişinin immün sisteminin gücü, kişinin metabolizması ve sahip olduğu diğer hastalıkları ile doğrudan alakalıdır.

  • Foaming Test İle; Enfekte olan kişiler 15 sn. gibi kısa bir sürede belirlenir, tedavileri hızlı başlatılabilir ve hızlı iyileşmeleri sağlanır.
  • Sağlık Bakanlığı onaylı, Foaming Test – Covid-19 Tarama Test Kiti, Ürün Takip Sistemi‘ne (UTS) kayıtlıdır ve CE beyanı ve ISO sertifikaları mevcuttur.
  • Kolayca Uygulanır; Kan alınmasına veya PCR testlerindeki gibi zorlayıcı boğaz ve burun sürüntüleri alınmasına gerek yoktur.
  • Ekonomik Test; Foaming Test – Covid-19 Tarama Test Kiti maliyeti PCR testlerine kıyasla daha düşüktür ve kolay uygulanır, hızlı sonuç alınır.

Foaming Test – Covid-19 Tarama Test Kiti Nasıl Kullanılır?

1. Adım İdrar Kabına yeteri kadar idrar numunesi konur. (*Dikkat)

2. Adım İdrar kabının üzerindeki etiket kaldırılır.

3. Adım Foaming Test tüpünün kapak kısmı, ortadaki çukur bölüm idrar kabının üzerinde bulunan delik içerisinde yer alan sivri alana gelecek şekilde dikkatlice bastırılır.

4. Adım Tüp içerisinde bulunan vakumun etkisi ile idrar kabı içerisindeki numune, test tüpü içerisine dolmaya başlar. İdrarın tüp içerisine dolmaya başlar. İdrarın tüp üzerinde bulunan siyah çizgi hizasına tam olarak gelip gelmediği mutlaka kontrol edilmelidir (**Dikkat)

5. Adım İdrar dolumu bittikten sonra test tüpü bulunduğu yerden dikkatli bir şekilde çıkarılır.

6. Adım Tüp 15 saniye aşağı yukarı yönde tanıtım videolarında tarif edildiği şekilde iyice çalkalanarak, reaktanın idrar ile karışması sağlanır. Sallama süresi daha az veya daha fazla olmamalıdır.

7. Adım Test tüpü hafifçe sağa sola, aşağı yukarı oynatılarak veya tüpün üst kısmına parmak ile küçük vurumlar yapılarak tüpün en üst kısmında kalmış olabilecek köpüğün de sıvı yüzeyine inmesi sağlanır.

8. Adım Test tüpü kapak kısmı alta gelecek şekilde düz bir zemin üzerinde sabit olarak yaklaşık 10 saniye bekletilir ve tüp içerisindeki köpüğün en üst seviyesinin geldiği yer, renk skalasına göre yorumlanır.

Test Tüpü Üzerindeki Skalanın Okunması Ve Değerlendirilmesi

Yeşil Bölge

İdrarda viral yük yok. “Olumlu” klinik tablodur. Covid-19 pozitif olduğu tespit edilerek tedaviye başlanan hastalara köpük testi yapıldığında sonucun yeşil bölgede olması tedavi sürecinin başarılı olduğu ve vücuttaki virüs yükünün ortadan kalktığı şeklinde yorumlanır.

Sarı Bölge

İdrarda az miktarda virüs yükü (ve/veya idrarda bulunmaması gereken maddeler) olduğunu gösteren “şüpheli” klinik tablodur. Bu bireylerin takip edilmesi gerekmektedir.

Turuncu Bölge

İdrarda artmış virüs yükü (ve/veya idrarda bulunmaması gereken maddeler) olduğunu gösteren “olumsuz” klinik tablodur. Bu bireylerin derhal tam donanımlı bir sağlık kuruluşuna başvurması gerekir ve hem Covid-19 açısından hem de üriner sistem bozuklukları açısından değerlendirilmesi gereklidir.

Kırmızı Bölge

İdrarda yoğun virüs yükü (ve/veya idrarda bulunmaması gereken maddeler) olduğunu gösteren “ciddi” klinik tablodur. Bu bireylerin derhal tam donanımlı bir sağlık kuruluşuna başvurması gerekir. Herhangi bir semptomu olmasa dahi bu kişiler mutlaka hem Covid-19 hem de üriner sistem bozuklukları açısından detaylı olarak değerlendirilmelidir.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Covid-19 Foaming Test Kit”

Your email address will not be published. Required fields are marked *